Zapraszamy Was do wspólnej praktyki 108 powitań słońca.
Powitania słońca, w sanskrycie „surya namaskara” to sekwencja 12 asan/pozycji wykonywanych chronologicznie w połączeniu z oddechem. Starożytni indyjskich mędrcy oddawali cześć wschodzącemu słońcu, jako źródłu kreatywnej energii i duchowej mocy. W dzisiejszych czasach praktykę często wykonuje się ją na początku zajęć jogi, aby rozgrzać ciało. Mówi się, że codzienne wykonywanie surya namaskar jest doskonałą praktyką dla holistycznego zdrowia człowieka. Pomaga zachować młodość, energię, elastyczność, siłę ducha i dobrą kondycję.

Liczba 108

W jogicznej i indyjskiej symbolice liczba 108 jest magiczna/niezwykła. W numerologii 108 po dodaniu daje 9, co symbolizuje wieczną miłość i przebudzenie. Według ajurwedy ciało człowieka ma 108 punktów marma. Praktykujemy w seriach po 12 powtórzeń. Liczba 12 również jest symboliczna: 12 miesięcy, 12 znaków zodiaku, 12 asan. Praktykę 108 powitań słońca tradycyjnie robi się w momentach przełomowych, takich jak np. nowy rok.

Dla kogo?

Praktyka będzie średnio/mocno intensywna, ze względu na dużą ilość powtórzeń. Potraktuj ją jako wyzwanie, ale miej świadomość, że nie trzeba wykonać wszystkich powtórzeń. Uczestnictwo i intencja są celem samym w sobie. Co 12 powtórzeń będzie chwila przerwy. Praktyka w grupie często dodaje energii i jesteśmy w stanie osiągnąć więcej niż myślimy.

Przeciwwskazania:

Osoby z problemami zdrowotnymi prosimy o skonsultowanie się przed zapisaniem się. Kobietom w pierwszych dniach miesiączki nie zalecamy tej praktyki.

Plan wydarzenia:

1) krótka medytacja budząca intencję do praktyki
2) praktyka 108 powtórzeń powitań słońca:
– podzielona na 9 serii po 12 powtórzeń
– po każdej serii będzie chwila na wyrównanie oddechu
– pierwszą i ostatnią serię wykonamy poprzedzoną tradycyjnym śpiewem 12 krótkich mantr przez Magdę
3) relaks na leżąco w śhavasanie
4) wspólne zdjęcie i herbata/woda imbirowa dla chętnych

Jak się przygotować?

– Rano zjedz śniadanie, ale zachowaj minimum 2 godziny przerwy przed praktyką.
– Weź wodę / będzie też dostępna na miejscu.
– Ubierz się wygodnie, strój sportowy, ćwiczymy boso.
– Maty są dostępne bezpłatnie na miejscu.

Prowadzi:

Magda Ziemińska – nauczycielka jogi, założycielka Szkoły jogi 12 asan. Miała przyjemność praktykować surya namaskar w tradycyjnej szkole jogi „Yog Niketan” w Barodzie w stanie Gujarat w Indiach, gdzie każdą sekwencję poprzedzał śpiew mantry. Swoją praktykę 108 powitań słońca doświadczyła o wschodzie słońca w aszramie Sivanandy w Chennai, w południowych Indiach. Chciałaby swoim doświadczeniem i prowadzeniem przekazać, że powitanie słońca może mieć wymiar praktyki transformującej, w której każdy ruch, oddech i intencja łączą się w jedno doświadczenie.

Termin: niedziela 26 stycznia, godz. 11.00 – 13.00*
(*przewidywany czas zakończenia)

Inwestycja: 30 zł

Miejsce: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, Wejherowo

Bilety: https://12asan.systemate.pl/offer/w/269034625265827840

Wideo: Nottin Studio

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s