tło dla wydarzenia GŁÓWNE(1)

„Nadwaga i otyłość według Recall Healing / Totalnej Biologii”. Wykład poprowadzi dr Marek S. Kulikowski

CZYM JEST Recall Healing® /Totalna Biologia?
Jest to metoda uzdrawiania poprzez świadomość, a dokładniej poprzez uświadomienie sobie przyczyny powstania choroby, jej źródła. Według Recall Healing przyczyna większości dolegliwości tkwi w przeżyciu głębokich, ciężkich, nierozwiązanych urazów emocjonalnych, nazywanych tutaj konfliktami. Zapadają one głęboko w podświadomość i w odpowiednich warunkach wpływają na nas wywołując choroby. Bardzo ciekawe, znaczące i często kluczowe dla powstania dolegliwości jest to, że nie koniecznie my sami musieliśmy przeżyć taki konflikt. Praktyka wykazała, że możemy chorować również z powodu przeżyć naszych przodków. Jest na to coraz więcej dowodów, potwierdzonych znacznymi poprawami zdrowia oraz uleczeniami.

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA WYKŁADZIE?
– Jakie mogą być przyczyny nadwagi i otyłości według Totalnej Biologii.
– Jakie możliwości pomocy daje Recall Healing w przypadku nadwagi lub otyłości, oraz różnego rodzaju chorób.
Ponadto.
Uzyskasz podstawowe informacje o metodzie uzdrawiania Recall Healing / Totalnej Biologii.
– Jakie są jej założenia, podstawowe prawa i jaki jest mechanizm działania metody.
– Jakie są praktyczne rezultaty stosowania metody i dlaczego uzdrawianie tym sposobem jest skuteczne.

DO KOGO SKIEROWANY JEST WYKŁAD?
Przede wszystkim do osób borykających się z nadwagą i otyłością, które bezskutecznie próbowały różnych metod „odchudzania” i już nie widzą dla siebie ratunku.
Mam nadzieję, że informacje przekazane na wykładzie pozwolą inaczej spojrzeć na ten problem, oraz zachęcą do inicjowania trwałych, pozytywnych zmian w swoim ciele i życiu.

Ponadto dla osób cierpiących na dolegliwości i choroby, z którymi nie może sobie poradzić tradycyjna medycyna oraz dla wszystkich innych osób zainteresowanych zdrowiem swoim i swoich najbliższych. Również dla tych ciekawych, którzy interesują się medycyną alternatywną.

Uwaga!
W Recall Healing nie podważam zasadności posługiwania się medycyną konwencjonalną. Nie wystawiam diagnoz, nie neguję i nie wtrącam się do leczenia zaleconego przez lekarzy. Wręcz odwrotnie.

dr Marek S. Kulikowski
Z wykształcenia tradycyjnego jestem doktorem nauk biologicznych o specjalności parazytologia (nauka o pasożytach), absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłem Instytut Recall Healing / Totalna Biologia (Uzdrawianie Poprzez Świadomość) prowadzony przez dr Gilberta Renaud z Kanady. Jestem dyplomowanym terapeutą Szkoły Nowych Ustawień Rodzin Metodą Berta Hellingera. W trakcie certyfikacji pracy metodą „Pojednania z Rodzicami według etyki Jiriny Prekop” w Instytucie na rzecz Pojednania w Rodzinie (Szkoła Anny Choińskiej). Przechodząc własną terapię psychologiczną, osobiście doświadczałem niedomagań ciała, które były spowodowane, między innymi, obciążeniami psychicznymi. Wiem również z doświadczenia, co to są problemy rodzinne i jak można sobie z nimi radzić. Poznając duchowość oraz szeroko rozumiany rozwój osobisty odkryłem, że w wielu miejscach łączą się one ze współczesną nauką. Jestem również certyfikowanym trenerem metody ćwiczeń TRE (ćwiczeń uwalniających z ciała traumę, napięcia, stres i emocje).
Pracując, łącze razem te uzupełniające się metody, dzięki czemu terapia jest bardziej skuteczna.

TERMIN: 8 lutego (sobota)
GODZ. 15:00 – 16:30
INWESTYCJA: 40 zł
MIEJSCE: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, Wejherowo

BILETY: https://12asan.systemate.pl/offer/w/272168060977152000

tło dla wydarzenia GŁÓWNE

Ćwiczenia TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises) uwalniają z ciała stres, napięcia i traumy. Ćwiczenia są łatwe i proste, bazują na naturalnych instynktach ludzkich. Pozwalają na uwalnianie emocji uwięzionych w naszym ciele. Poprzez wywoływanie specyficznych drgań mięśni, nasz organizm wyrzuca nagromadzone hormony stresu i pozbywa się napięć. Na warsztacie poznamy teorię i mechanizm ich działania, a także w praktyce przećwiczymy je na sobie. Ćwiczenia składają się z dwóch części: najpierw seria łatwych ćwiczeń gimnastycznych w wygodnym stroju na karimacie, a potem kładziemy się w odpowiedniej pozycji i pozwalamy ciału pracować. Zdziwicie się, jak proste będą one do nauczenia i codziennej praktyki.

TEORIA w formie wykładu – ok. 1 – 1,5 godz.
PRAKTYKA w formie ćwiczeń – ok. 1,5 – 2 godz.

PROWADZĄCY: dr Marek Stanisław Kulikowski – instruktor ćwiczeń TRE®, terapeuta Recall Healing® /Totalnej Biologii®

Z zamiłowania i wykształcenia jestem doktorem nauk biologicznych, absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jestem certyfikowanym trenerem metody TRE i korzystam z nich osobiście na co dzień. Od pięciu lat systematycznie ćwiczę TRE i obserwuję swoje ciało, uczę się Go. Rozluźniłem się i pozbyłem kilku dolegliwości, z tych najważniejszych – uporczywych bóli krzyża. Ponadto posiadam dyplom:
– Instytutu Recall Healing / Totalna Biologia, prowadzonego przez Gilberta Renaud z Kanady.
– Szkoły Cichych Ustawień Rodzin Metodą Berta Hellingera.
– Instytutu na Rzecz Pojednania w Rodzinie- metoda „Pojednania z Rodzicami według etyki Jiriny Prekop”.
– Obecnie jestem w trakcie szkolenia z Psychotraumatologii.
Przeszedłem własną, pogłębioną terapię psychologiczną.

O ZAŁOŻENIACH TRE:
Gdy w naszym życiu wydarzają się trudne chwile, a wydarzają się, nasze ciała reagują prosto i bez myślenia: uciekam albo walczę. Zmienia się chemia i fizjologia: adrenalina, ciśnienie krwi, napięcia mięśniowe i tym podobne. Mamy po prostu przeżyć.
Po wszystkim, powinien nastąpić powrót do normalnego stanu organizmu, a najczęściej nie następuje. Dlaczego? Przecież Matka Natura wyposażyła nasze ciała w systemy samo naprawcze.

Otóż nie korzystamy z nich bo nam nie wolno! Tak sobie w naszym ucywilizowaniu ułożyliśmy prawa i zwyczaje, że nie możemy okazywać słabości – stracimy twarz. Zwierzęta nie patrzą na to co wypada a co nie, tylko reagują i na przykład, po prostu trzęsą się ze strachu – a nam nie wolno! Wtedy organizm nie dostaje „zwrotnej” informacji że można już wyłączyć system walki i ucieczki i tkwimy w nim często przez całe życie.

Ciało tego nie wytrzymuje i chorujemy: boli nas krzyż, kark lub kolano, pojawia się nie wiadomo skąd alergia, nadciśnienie i inne dolegliwości. W ćwiczeniach TRE dajemy sygnał ciału, że zagrożenie mija i następuje głęboka relaksacja, aż dziwne i zaskakujące jak może być głęboka. Po prostu „magia” – trzeba to samemu przeżyć, żeby uwierzyć.

PRAKTYCZNE KORZYŚCI ZGŁASZANE PRZEZ OSOBY ĆWICZĄCE TRE®:
– zmniejszenie lub pozbycie się bóli pleców, karku oraz menstruacyjnych,
– zmniejszenie poziomu niepokojów, również związany z ciężką chorobą,
– zwiększenie poziomu wewnętrznego spokoju,
– polepszenie jakości snu,
– złagodzenie objawów PTSD,
– zmniejszenie blokad w sferze seksualnej,
– zmniejszenie napięć mięśniowych, większy luz w ciele,
– odkrywanie i poznawanie ukrytych w ciele emocji – bardzo ważne w wielu terapiach,
– poznanie i prawidłowa interpretacja sygnałów nadchodzących z ciała,
– zmniejszenie prawdopodobieństwa reakcji konfliktowych i poziomu agresji,
– zwiększenie odporności na stres i wyzwania w pracy,
– uzdrowienie starych urazów emocjonalnych,
– więcej energii i wytrzymałości.

PRZECIWSKAZANIA: kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na padaczkę nie mogą brać udziału w zajęciach.

TERMIN: 8 lutego (sobota)
GODZ. 17:30 – 20:30
INWESTYCJA: 110 zł
MIEJSCE: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, Wejherowo

BILETY: https://12asan.systemate.pl/offer/w/272169080100749312

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s