HATHA JOGA dla początkujących

Hatha joga dla początkujących to zajęcia dla osób w każdym wieku i o każdej kondycji fizycznej. W spokojnej formie wprowadzają powoli w świat jogi. Nauka podstawowych asan, właściwych nawyków w jodze, umiejętności relaksowania ciała i usuwania stresu. Polecane dla osób, które zaczynają przygodę z jogą oraz dla tych, którzy po dłuższej przerwie chcą powrócić do praktyki.

JOGA DLA KRĘGOSŁUPA

Jogę dla kręgosłupa cechuje specjalny dobór asan, które są bezpieczne i najbardziej korzystne dla zdrowia kręgosłupa. Na zajęciach skupiamy się na pozycjach wydłużających i odciążających kręgosłup, a także wzmacniających mięśnie stabilizujące. Praktykujemy w spokojnym tempie, z uważnością na prawidłowe wykonywanie pozycji i dobór odpowiednich pomocy, takich jak koce, wałki do jogi, czy klocki. Praktyka jogi dla kręgosłupa łagodzi istniejące bóle kręgosłupa, a regularnie wykonywana zapobiega przyszłym przeciążeniom. Zajęcia profilaktyczne, gdzie dbamy o zdrowie teraz i na przyszłość. Nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia z jogą. Zajęcia dla osób w każdym wieku. Przyświeca nam hasło: „Jesteś tak młody, jak elastyczny jest Twój kręgosłup.”

PILATES

System ćwiczeń fizycznych wymyślony przez Josefa Pilatesa. Pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Trening ma na celu wzmocnienie mięśni głębokich oraz kluczowych mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę, co ma zbawienny wpływ na zdrowie kręgosłupa. Dodatkowo, poprawia rozciągnięcie i uelastycznienie ciała. Obniża poziomu stresu, modeluje sylwetkę i poprawia równowagę. To ćwiczenia dla wszystkich bez względu na wiek i poziom sprawności. Po 10 sesjach poczujesz różnicę, po 20 ją zobaczysz, a po 30 będziesz mieć całkiem nowe ciało – zwykł mówić Joseph Pilates.

JOGA ENERGETYCZNA vinyasa flow

Vinyasa flow joga to radosna eksploracja asan ułożonych w sekwencje. Na każdych zajęciach sekwencje się zmieniają, a ich układ zależny jest od kreatywności instruktorki i intencji praktyki. Będziemy ćwiczyć m.in. sekwencje prowadzące do tzw. „peak poses”, czyli królowych asan, a także skupiające się na konkretnych obszarach ciała, jak biodra, czy klatka piersiowa. Poszukamy również ruchów budujących wewnętrzną siłę, akceptację, czy ugruntowanie. Poruszać będziemy się w rytmie rozgrzewającego oddechu ujjayi. Poziom zajęć jest różnorodny, zaczynać będziemy od łagodnych ruchów, stopniowo zwiększając ich intensywność.  Na zajęciach najbardziej skorzystają osoby, które znają już podstawowe pozycje jogi.

JOGA KLASYCZNA

Zajęcia jogi klasycznej są przeznaczone dla osób poszukujących równowagi między praktyką ciała i umysłu. Struktura zajęć zawiera elementy wyciszenia, praktyki sekwencji powitania słońca, wybranych asan oraz końcowego relaksu. Możesz również spodziewać się wprowadzania elementów pranayamy – ćwiczeń oddechowych oraz teorii jogi. Praktyka jogi klasycznej daje zarówno korzyści zdrowotne, jak i emocjonalne, a w dłuższej perspektywie poczucie większej harmonii we wszystkich aspektach życia.

JOGA ŁAGODNA vinyasa krama

Vinyasa krama joga to stosunkowo łagodna odmiana praktyki jogi. Ćwiczenia są delikatne, nic nie robimy na siłę. Podstawą zajęć jest płynne wykonywanie ruchów w synchronizacji ze świadomym oddechem. Oddech się wydłuża, umysł się uspokaja, a ciało relaksuje i uwalnia od napięć. Sanskrycki termin vinyasa pochodzi od przedrostka „vi”, który oznacza zmienność i przyrostka „nyasa”, który oznacza: w ramach ustalonych parametrów. Te parametry zawarte w Jogasutrach Patańdżalego to: stabilność, wygoda, płynny i długi oddech.

YIN JOGA

Yin joga to bardziej statyczna i wyciszająca odmiana praktyki jogi. Używamy pomocy, aby w komfortowy sposób trwać w pozycjach przez kilka minut. Długotrwały łagodny nacisk sprawia, że dochodzimy do głębszych tkanek, takich jak więzadła, ścięgna, stawy, powięź, a nawet kości. Dzięki praktyce zwiększa się zakres ruchomości, a z czasem znacznie poszerza się świadomość i poczucie swojego ciała. Ta forma praktyki jest doskonała dla osób, które na codzień żyją bardzo”yang”, czyli aktywnie, z dużą ilością wyzwań, znerwicowanych i pobudzonych. Yin joga jest także dobra dla osób, które chcą zrównoważyć inne aktywne formy ruchu, a także aktywne formy jogi. Harmonizuje i regeneruje cały organizm.

JOGA SERCA relaksacyjna

Dlaczego joga serca? Zajęcia prowadzone są w atmosferze miłości i zrozumienia. Joga serca to spotkania dla osób w każdym wieku. To godzina wypełniona spokojnymi ćwiczeniami, harmonizującymi ciało, umysł i duszę. Kolejne etapy zajęć składają się z wyciszenia umysłu, rozgrzania ciała i wydłużonego relaksu, który trwa około 15 minut. Na jodze serca wykonujemy asany w tle spokojnej muzyki, w harmonii ze swoim oddechem i ciałem. Szukamy kontaktu z wewnętrznym głosem. Zrelaksuj się, odpręż i puść całe napięcie kończącego się dnia.

JOGA DLA DZIECI w wieku 6 – 9 lat

Zajęcia są prowadzone według autorskiego programu Agnieszki Lasoty, prekursorki jogi dla dzieci w Polsce. Na zajęciach można się spodziewać m.in. przywitania w kręgu, kreatywnych ćwiczeń gimnastycznych z asanami, zabawy z jogą, ćwiczeń uważności i oddechowych oraz relaksacji. Co daje joga dzieciom: poprawia sprawność fizyczną i koncentrację, doskonali samoakceptację, kształtuje cierpliwość, wycisza i pomaga radzić sobie ze stresem.