Z przyjemnością ogłaszamy, że Magda Ziemińska będzie jednym z prelegentów podczas Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem w Gdańsku, który odbędzie się od 5 do 7 kwietnia 2019. Magda wygłosi wykład „Głębia jogi” prezentujący jogę w szerszym niż tylko praktyka fizyczna rozumieniu. Poprowadzi również poranne zajęcia jogi łączące aspekt praktyki ciała, umysłu i duszy. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Bilety i informacje o Festiwalu znajdziecie tutaj.

O PRELEGENTCE:

Magda z wykształcenia jest psychologiem. Praktykę jogi rozpoczęła w 2005 roku w Polsce, kontynuując ją później w Indiach. Zgłębiała różne style, znajdując w nich korzyści dla siebie i innych. Najbliższa jej sercu jest joga klasyczna, która definiuje jogę jako całokształt życia. Ukończyła 3-miesięczny kurs nauczycielski w najstarszym centrum jogi na świecie „The Yoga Institute” w Indiach. Uczestniczyła w kursie medytacji Vipassana, a także kursach medytacji chrześcijańskiej w klasztorze Benedyktynów. Ukończyła 2-letnią szkołę jogi OM Yoga Classic School w Polsce. Rozwija się równolegle w sztuce masażu oraz zgłębia dziedziny holistycznego spojrzenia na zdrowie i szczęście człowieka. Od blisko 3 lat prowadzi własną szkołę jogi 12 asan w Wejherowie, gdzie naucza jogi klasycznej, yin jogi oraz prowadzi autorski kurs wstępny do jogi.
12asan.pl

O WYKŁADZIE „GŁĘBIA JOGI” – sobota, 6 kwietnia, godz. 16.45

Joga rozumiana jako praktyka asan stanowi ułamek tego, czym rzeczywiście jest. Na wykładzie podejmiemy próbę przedstawienia jogi jako całokształtu praktyki. Sięgniemy do źródeł indyjskiej jogi klasycznej zawartej w sutrach Patanjalego, aby zrozumieć jakie bogactwo technik jest dostępne dla każdego człowieka. Poznamy 8-stopniową ścieżkę asztanga jogi, łączącej jogę zewnętrzną: zasady, asany i pranayama, z wewnętrzną: medytacją. Postaramy się zrozumieć esencję pieśni Bhagavadgity, która przybliży koncepcję karma jogi, jogi pracy. Opierając się na tekstach źródłowych zbadamy głębię pojęcia jogi, z dużym naciskiem na to, jak wykorzystać tę wiedzę do praktyki we współczesnym świecie. Jeśli zastanawiasz się, czym właściwie jest joga, oprócz ćwiczeń fizycznych, to ten wykład pomoże rozjaśnić ci temat. Temat dla każdej współczesnej joginki czy jogina.

O ZAJĘCIACH JOGI – niedziela, 7 kwietnia, godz. 8.00

Praktyka jogi łącząca aspekt cielesny, umysłowy i duchowy. Poznamy sposób praktyki asan, pozycji jogi połączony z intencją: bhavą. Taki rodzaj pracy z ciałem może wpływać na zmiany w naszej osobowości. Pogłębimy świadomość odczuwania ciała, zrobimy praktykę, która uczy pokory i akceptacji, a także taką, która zwiększa wiarę w siebie. Wykonamy także yoni mudrę: ćwiczenie wycofania zmysłów. Ze świata zewnętrznych bodźców otworzymy się na świat jogi w swoim wnętrzu. Zaśpiewamy również wyjątkową mantrę om, która połączy nas ze wszechświatem i samymi sobą. Wczesną porą nasz potencjał duchowy jest najwyższy. Poranna praktyka jest najważniejszym czasem w ciągu dnia.

Bilety na Festiwal można kupić tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s