Kurs „Mięśnie dna miednicy – świadomość, codzienność, trening” jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek, kondycję czy stan fizjologiczny. Kobiety w ciąży również mile widziane. Podczas sześciu spotkań w profesjonalny i przystępny sposób poznasz najważniejsze fakty i mity. Wypracujesz dobre codzienne nawyki, które poprawią komfort twojego życia. Każde spotkanie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Podczas części teoretycznej zostaną omówione następujące zagadnienia:
– historia, budowa, lokalizacja i funkcje mięśni dna miednicy (MDM),
– różnice między żeńskim, a męskim dnem miednicy,
– najczęstsze niedomagania i dolegliwości w obrębie MDM,
– nauka prawidłowych nawyków w trosce o dno miednicy,
– samokontrola MDM dla kobiet i mężczyzn,
– mikcja (oddawanie moczu) i defekacja (oddawanie kału),
– MDM, a menstruacja, ciąża, poród, połóg, menopauza i andropauza,
– leczenie operacyjne dna miednicy, a trening po operacjach w obrębie podbrzusza,
– środki pomocnicze w treningu MDM,
– fizjoterapia uroginekologiczna,
– obalenie najpopularniejszych mitów,
– wydolne dno miednicy.

Podczas części praktycznej uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu:

– prawidłowej postawy,
– efektywnego oddechu,
– lokalizacji mięśni dna miednicy i ich aktywacji,
– współzależności z innymi częściami ciała,
– intensyfikacji MDM za pomocą głosu,
– umiejętnego angażowania MDM,
– technik rozluźniających dno miednicy,
– zwiększenia świadomości ciała.

Podczas części praktycznych zostaną przeprowadzane sekwencje treningowe zwieńczone technikami relaksacyjnymi.

DLA KOGO?
Zapraszamy kobiety i mężczyzn bez względu na wiek i stan fizjologiczny. Jeżeli chcesz zdobyć niezbędną wiedzę, zwiększyć świadomość swojego ciała, ustrzec się przed wieloma dolegliwościami wynikającymi, m.in. z niewłaściwych nawyków dnia codziennego, poprawić swoją satysfakcję seksualną, a przede wszystkim polepszyć komfort życia – ten kurs jest specjalnie dla Ciebie!

CO WZIĄĆ?
Ubierz się wygodnie. Ćwiczymy na boso, ewentualnie w skarpetkach. Weź własną matę, a jeśli nie masz, to będzie dostępna bezpłatnie na miejscu.

PROWADZĄCA
Katarzyna Wojtera

Specjalistka ćwiczeń mięśni dna miednicy, konsultantka prenatalnej i postnatalnej aktywności fizycznej. Terapeutka Bebo® – szwajcarskiej metody treningu mięśni dna miednicy. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Instruktorka rekreacji ruchowej – fitness nowoczesne formy gimnastyki. Trenerka personalna. Od 7 lat zgłębia wiedzę na temat świadomej pracy z ciałem oraz mięśni dna miednicy biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach, kursach, wydarzeniach i badaniach naukowych dot. MDM. Poza tym sama prowadzi warsztaty i wygłasza prelekcje o tematyce prozdrowotnej podczas różnych wydarzeń i festiwali.
Specjalizuje się w aktywności fizycznej dla kobiet w każdym wieku. Na co dzień prowadzi zajęcia prozdrowotne dla kobiet w ciąży, po porodzie, w połogu, zajęcia dla rodziców z maluszkami, zdrowy kręgosłup, gimnastykę dla seniorów oraz treningi i konsultacje indywidualne. Uważa, że najważniejsza w treningu jest systematyczność oraz samodyscyplina. To one umożliwiają wypracowanie nawyku prowadzenia aktywnego trybu życia skutkującego zachowaniem sprawności fizycznej oraz dobrego samopoczucia na długie lata. Cytując słowa Jim’aRyun’a: „Motywacja jest tym, co pozwala zacząć, nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać”.

„Na każdych swoich zajęciach, treningach i konsultacjach staram się przekazywać wiadomości dot. dna miednicy. Temat ten może już nie jest tabu, jak kilka lat temu, ale niestety ludzie nie są świadomi tego, jaką są one ważną strukturą w naszym organizmie, od której tak wiele zależy. Obecnie jest coraz lepiej, ale świadomość w społeczeństwie jest jeszcze zbyt mała, dlatego staram się w miarę możliwości w profesjonalny, ale przede wszystkim w przystępny sposób przekazywać tę wiedzę”.

TERMIN: od 28 września do 16 października (co poniedziałek i piątek)
Godzina: 16:40 – 17:55
Czas trwania spotkania: 75 minut
Inwestycja: 240 zł
Miejsce: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, Wejherowo

Ilość osób: Kameralna grupa. Minimalna liczba osób, aby kurs się odbył wynosi 5 osób. W wypadku niezebrania się grupy zwracamy 100% kwoty.

BILETY: https://12asan.systemate.pl/offer/w/355651178140270592

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s