Autorski warsztat wykorzystujący różne techniki pracy z ciałem: jogę, metodę Feldenkraisa i mindfulness. Wszystko po to, żeby bardziej zrozumieć i poczuć swoje ciało. Poznamy podstawy budowy taśm anatomicznych i strukturę powięzi. Nauczymy się świadomego użycia oddechu i uważnego delikatnego ruchu. Będziemy kierować się zasadą „zamiast robić więcej – poczuj więcej!” Zrozumiesz, że nie zawsze praca na 100% przynosi nam najlepsze efekty w długim czasie, a kluczem do rozwoju jest praktyka świadoma.
Beach party (2)
PLAN WARSZTATU
Na warsztacie dostaniesz dawkę wiedzy o anatomii, powięziach i taśmach anatomicznych, zobaczysz rysunki i zdjęcia, które pomogą Ci w zrozumieniu tematu. Przeprowadzisz także eksperyment i przećwiczysz zdobytą teorię w praktyce.
Teoria – max. 1 godzina
Praktyka – ok. 2 godzin

O METODZIE FELDENKRAISA
Cytując twórcę metody Moshe Feldenkraisa: „Celem jest ciało tak skoordynowane, aby poruszało się z minimalnym wysiłkiem i maksymalną wydajnością, nie poprzez siłę mięśni, ale przez zwiększoną świadomość tego, jak funkcjonuje.”

O MINDFULNESS
Cytując ikonę praktyki mindfulness Jon Kabat-Zinna: „Mindfulness (uważność), jest to szczególny rodzaj uwagi, skierowanej na bieżącą chwilę, świadomej i nieosądzającej”.

DLA KOGO?
– dla każdego, kto chce zyskać większą świadomość ciała
– dla osób, które mają tendencje do kontuzji i szkodzenia sobie ćwiczeniami
– dla osób, które chodzą na jogę i chcą się rozwijać
– dla tych, którzy chcą poczuć jak oddech i uważność wpływają na ciało
– dla tych, którzy pragną poczuć efekty delikatnej pracy z ciałem
– również dla osób, które nigdy nie ćwiczyły jogi, a chcą spróbować

KORZYŚCI
– większa świadomość ciała
– większe zrozumienie roli oddechu w praktyce jogi
– większa uważność i akceptacja swojego ciała
– minimalizowanie ryzyka przyszłych kontuzji
– ciało będzie powoli i trwale poszerzało zakresy

PROWADZĄCA
Warsztaty poprowadzi Alicja Mazgajczyk, nauczycielka jogi w Szkole 12 asan. Alicja od wielu lat praktykuje jogę. Uczestniczyła w wielu warsztatach i kursach pracy z ciałem. Aktualnie w trakcie kursu Anatomii jogi u Małgorzaty Kobus-Kwiatkowskiej oraz kursu nauczycielskiego Vinyasa Krama jogi u Agnieszki i Maćka Wielobób. Im więcej się uczy, tym bardziej jest zafascynowana ludzkim ciałem. W ciągu lat praktyki własnej i nauczania zauważyła, że delikatność i uważność w ruchu mają sens i przynoszą najlepsze efekty w dłuższej perspektywie. Jej misją jest przekazywanie tego, aby ludzie byli dla siebie łagodni i dobrzy.

TERMIN: 10 listopada (sobota)
GODZINA: 12.30 -15.30
MIEJSCE: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, Wejherowo
KOSZT: 80 zł

ZAPISY: Obowiązują zapisy na adres: magda.zieminska@gmail.com lub tel. 501 696 844. (proszę podać swoje imię i nazwisko i nr telefonu)

Po zapisaniu się na warsztat należy wpłacić zaliczkę 40 zł (lub całość) w Szkole jogi 12 asan lub na nr konta ING 75 1050 1764 1000 0090 6935 8928 (adresat: Magda Ziemińska, w tytule wpisz swoje imię i nazwisko).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s