Na warsztacie dowiemy się czym jest ajurweda, w jaki sposób postrzega zdrowie oraz poznamy zasady ajurwedyjskiego porządku dnia, który jest gwarancją zdrowia. Dowiemy się jak spożywać posiłki. Nauczymy się także automasażu twarzy, głowy i ciała, które są częścią codziennej pielęgnacji. Uczestnicy otrzymają skrypt. Warsztat poprowadzi jedna z najlepszych specjalistek ajurwedy w Polsce: Elżbieta Żuk-Widmańska.

Beach party

O AJURWEDZIE

Ajurweda jest najstarszym na świecie systemem medycznym, powstałym w Indiach ponad 5 tysięcy lat temu.
Dosłowne znaczenie słowa Ajurweda to wiedza o życiu i długowieczności. Wiedza ta nie odnosi się tylko do praktycznych porad dotyczących zdrowia, daje ona głębokie zrozumienie powiązania pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i zmysłami. Ponieważ życie bez poczucia szczęścia to agonia, szczęście na poziomie ducha i umysłu jest nierozerwalnie połączone ze zdrowiem fizycznym. Ajurweda uczy jak ważny jest spokojny i zrównoważony umysł, zadowolona dusza w osiągnięciu prawdziwego zdrowia fizycznego i szczęścia.

O AJURWEDYJSKIM PORZĄDKU DNIA

Kiedy przyjrzymy się naturze zauważymy, że wszystkie żyjące istoty przestrzegają swoistego rodzaju rutyny dnia. Świat natury podporządkowany jest jej rytmowi – wschodom i zachodom słońca, porom roku, cyklom księżyca. Wiele roślin i zwierząt uwzględniając zmiany pór roku przestrzega naturalnego rytmu dnia. My ludzie jednak zapomnieliśmy o tym, że jesteśmy nierozerwalnie połączeni z naturą.
Przestrzeganie rutyny dnia jest najlepszym „lekiem”, daje stabilność, ugruntowanie i przewidywalność , której bardzo często brakuje w naszym codziennym życiu.

PROGRAM

1. Wstęp do ajurwedy, czym się zajmuje i jakie są jej podstawowe zasady.
2. Co to znaczy być zdrowym według ajurwedy.
3. Ajurwedyjski porządek dnia – gwarancją zdrowia.
5. Zasady spożywania posiłków w ajurwedzie.
6. Masaże ajurwedyjskie, które są częścią ajurwedyjskiego porządku dnia:
– automasaż twarzy i głowy – wykonamy go na warsztatach
– automasaż ciała – otrzymamy wskazówki, jak wykonać go w domu

Każdy uczestnik dostanie skrypt.

PROWADZĄCA

Elżbieta Żuk-Widmańska ajurwedą zajmuje się od 2004 roku. Jest jedną z najlepszych specjalistek ajurwedy w Polsce. Wiedzę z tego zakresu zdobywała w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach pod kierunkiem Dr Partapa Chauhana. Stworzyła portal internetowy ajurweda.pl. Prowadzi szkolenia z zakresu masaży i diety ajurwedyjskiej. Organizuje profesjonalne kursy dla konsultantów ajurwedy w Polsce i w Indiach.
Jest autorką przekładu z angielskiego książki Dr Partapa Chauhana „Ajurweda droga do zdrowia doskonałego”. Na co dzień przyjmuje w gabinecie House of Lights w Warszawie.

CO ZABRAĆ?
Wygodne ubranie i czapkę na głowę (aby po automasażu głowy się nie wyziębić).

DATA: 24 listopada (sobota), godz. 12.30 -16.00
MIEJSCE: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, Wejherowo
KOSZT: 120 zł
ZAPISY: tel. 501 696 844, mailowo: magda.zieminska@gmail.com (proszę podać swoje imię i nazwisko i nr telefonu)

ZALICZKA: Prosimy o wpłatę bezzwrotej kwoty 60 zł (lub całości) w Szkole jogi 12 asan lub na nr konta ING 75 1050 1764 1000 0090 6935 8928. (adresat: Magda Ziemińska, w tytule wpisz swoje imię i nazwisko).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s