maciejwielobob

Wejherowo, 7 grudnia 2019, godz. 12.00-19.00 (zarezerwujcie 15 minut więcej na wszelki wypadek)

Temat warsztatu: Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja

Nauczyciel prowadzący: Maciej Wielobób
https://maciejwielobob.pl/

Wielu mistyków i joginów zwracało i zwraca uwagę na cierpienie, którego doświadczamy w różnych formach: czy to jako fizyczny lub psychiczny ból, czy niespełnienie w jakiejś dziedzinie życia czy też subtelna metafizyczna tęsknota, która nie znajduje spełnienia.

Z pewnej perspektywy można by powiedzieć, że ścieżka medytacyjna służy do usunięcia cierpienia właśnie, proponując pewien proces oduczania się, porzucania swoich identyfikacji i uwarunkowań. W taki właśnie proces będziemy starali się wejść podczas wspólnej praktyki medytacji w Wejherowie, zaczynając od doświadczenia bezwarunkowej akceptacji oraz współczucia wobec siebie i innych. Podczas warsztatu skupimy się na praktyce medytacji, wspartej niezbędnymi dla zrozumienia kontekstu pracy wyjaśnieniami. Podczas warsztatu krok po kroku będziemy wprowadzani w te zagadnienia przez Macieja Wieloboba, autora 7 książek o jodze i medytacji, w tym „Medytacji w życiu codziennym” (2014) i „Uważności w praktyce” (2016), który od ponad 25 lat praktykuje medytację, a od jakiegoś czasu także jej naucza w Polsce i zagranicą.

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak również dla osób, które już medytują. Celem kursu jest wprowadzenie do głębi tradycyjnych technik w prosty, zrozumiały i użyteczny współcześnie sposób.

Plan warsztatu:

12.00-15.00 – pierwsza część warsztatu
15.00-16.00 – przerwa
16.00-19.00 (19.15) – druga część warsztatu
Miejsce: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, 84-200 Wejherowo

Koszt: 190 zł za ten warsztat
(w pakiecie z warsztatem Agnieszki Wielobób Joga i praca z powięziami: wprowadzenie dzień później pt. 300 zł zamiast 340 zł)

Zapisy: magda.zieminska@gmail.com

agnieszk-wielobob_fp1

Wejherowo, 8 grudnia 2019, godz. 11:00-16.00

Temat warsztatu: Wprowadzenie do pracy z powięziami w jodze

Nauczycielka prowadząca: Agnieszka Wielobób
https://agnieszkawielobob.pl/

Przeżycia, których doświadczamy, zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, będąca rodzajem tkanki łącznej, wypełnia wnętrze naszego ciała, nadając mu kształt i odpowiadając za jego funkcje ruchowe. Odpowiednia dawka właściwego ruchu nawilża i uelastycznia tę strukturę, a jego brak powoduje sztywność i utratę m.in. funkcji ruchowej powięzi.

Na tych warsztatach wprowadzimy do tego jak pracować z powięziami w jodze (i dlaczego akurat w ten sposób), przy czym szczególnie się skupimy na taśmie głębokiej przedniej, która pomaga utrzymać kręgosłup w dobrym stanie oraz stabilizuje nasze ciało. Najważniejszymi strukturami, z którymi będziemy pracować będą mięśnie dna miednicy oraz mięsień poprzeczny brzucha, których harmonijna praca pozwala zadbać o zdrowy kręgosłup (i nie tylko). Każdy ruch, który wykonujemy ma swój początek w tej taśmie, dlatego tak istotne jest zrozumienie tego jak ona funkcjonuje i nauczenie się odpowiedniej pracy z nią.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Miejsce: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, 84-200 Wejherowo

Koszt: 150 zł za ten warsztat
(w pakiecie z warsztatem Macieja Wieloboba Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja dzień wcześniej pt. 300 zł zamiast 340 zł)

Zapisy: magda.zieminska@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s