Warsztaty jogi w Indiach

9 – 19 marca 2020

ogólne

Zapraszamy Cię na warsztaty jogi w Indiach. Udamy się do słonecznych, piaszczystych i zielonych terenów południowego Goa. Zatrzymamy się na 10 dni w komfortowych i bajecznych chatkach. Czeka nas transformująca praktyka jogi, błogi wypoczynek i przygoda życia.

GOA w marcu

Goa nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych rodzimych Hindusów, jak i obcokrajowców. Rozległe piaszczyste plaże, ciepła i czysta woda oceanu indyjskiego oraz zieleń roślin i palm kokosowych tworzą bajeczne miejsce do wypoczynku. Północna część Goa kojarzy się głównie z imprezowaniem, hippisami i dużą liczbą turystów. Południowa, do której my się udamy jest również przyjazna dla turystów, ale spokojniejsza, bliżej natury i lokalnych mieszkańców. Hindusi są życzliwi i otwarci dla innych ludzi.

Marzec jest końcówką największego okresu turystycznego w Goa. Oznacza to, że plaże będą mniej zaludnione, bardziej ciche i czyste. Będzie można w spokoju poleżeć na piasku i popływać w ciepłej wodzie oceanu (28°C). Okoliczne plaże są bezpieczne i nadzorowane przez ratowników. Restauracje i bary na plaży będą wciąż czynne, a na zamówienia nie będzie trzeba czekać długo. Wszystkie kramiki i sklepy będą otwarte, a sprzedawcy bardziej chętni do targowania się.

Dzień będzie długi, a 12 godzin dostępu do promieni słonecznych z pewnością uzupełni braki witaminy D i będzie zastrzykiem energii i dobrego nastroju. Średnia temperatura w marcu w ciągu dnia to 32-33°C. Odczuwalnie będzie trochę niższa ze względu na bliskość oceanu i powiew bryzy, a także cień drzew palmowych. Średnia temperatura w nocy to 21-24°C. Jest to idealny czas na odpoczynek w bliskości egzotycznej natury i ładowanie baterii po długiej zimie w Polsce.

BHAKTI KUTIR – nasza baza/oaza

Zatrzymamy się w eko-resorcie Bhakti Kutir położonym 200 metrów od plaży Palolem Beach. Chatki, w których będziemy spać, jak i przestrzenie do praktyki jogi zbudowane zostały z naturalnych materiałów, jak słoma ryżowa, bambus, czy glina, a otoczone są blisko hektarem gaju kokosowego. Bliskość natury łączy się tutaj z dużym komfortem i czystością, którą doceniają turyści z zagranicy. Na terenie ośrodka znajduje się też restauracja serwująca lokalne ekologiczne dania, w tym wegańskie i bezglutenowe. Na miejscu jest też centrum terapii i masaży ajurwedyjskich prowadzone przez lokalnych naturoterapeutów.

W Bhakti Kutir będziemy mieszkać, praktykować jogę i jadać śniadania. Jest możliwość zamówienia tutaj również obiadów i kolacji, które będą dodatkowo płatne. Można również umawiać się na masaże i terapie ajurwedyjskie, również we własnym zakresie.

Więcej informacji na stronie: www.bhaktikutir.com

ośrodek

chatki

Transformująca PRAKTYKA JOGI

Warsztaty jogi dla osób początkujących, stawiających swoje pierwsze kroki na macie, jak i tych, których maty niejedno już przeszły. Nie będzie się liczyć twoja gibkość w pozycjach, więc możesz jechać nawet jeśli twoje ręce w skłonie nie sięgają stóp.

Będziemy praktykować asany, czyli pozycje jogi, integrując różne style: hatha, vinyasa, yin oraz jogę nidrę. Będziemy uczyć się medytacji i technik oddechowych. Poznamy podstawy ajurwedy – starożytnej nauki indyjskiej o życiu i zdrowiu, a także zatrzymamy się w refleksji nad głębią filozofii jogi.

Nasza praktyka skupi się na doświadczaniu ruchu, oddechu i uważności. Będzie to transformujący czas, który poświęcisz dla siebie i aby być bliżej Siebie. Tematem przewodnim będzie eksploracja żywiołów: ziemi, ognia, wody, powietrza i przestrzeni. Dzięki bliskości natury i wibracjom ziemi indyjskiej, która jest kolebką jogi, będziemy mieć wyjątkową okazję do głębokiej, a zarazem radosnej transformacji.

Żywioł ziemi przypomni nam jak to jest czuć się bezpiecznie i stabilnie zarówno w praktyce asan, jak i w życiu. Nasze stopy kochają piasek i ziemię, a gdy czujemy solidny grunt, to możemy rozwijać się w pełni. Ogień transformuje, daje ciepło i energię. Słońce, ciepły oddech, bicie serca przypominają nam o potencjale, który możemy w sobie rozpalić. Woda daje wolność, łatwość zmiany i oczyszczenie. Płynność w przechodzeniu z pozycji do pozycji, lekkość i radość przemiany. Powietrze doświadczane w każdym wdechu i wydechu urealni nam poczucie bycia żywym i doceniania tego faktu. Przestrzeń poczujemy w otwartości klatki piersiowej i serca, a także w połączeniu ciała z umysłem i duszą.

Praktyka jogi jako całości, zarówno na macie, jak i poza nią.

Przykładowy PLAN DNIA*:
*plan dnia dopasujemy do potrzeb grupy

Zajęcia poranne: godz. 7.30 – 8.30

Śniadanie: godz. 8.45

Przykładowe śniadanie: świeżo wyciskany sok owocowy, kawa, herbata, sałatka owocowa, jajka/omlet, granola, jogurt, tosty z domowym dżemem lub masłem, lokalne danie indyjskie

Zajęcia przedpołudniowe: 10.15 – 11.30

Czas wolny: 11.30 – 17.00

Zajęcia wieczorne: godz. 17.00 – 19.00

NAUCZYCIELE

MAGDA ZIEMIŃSKA
Magda Ziemińska prowadzi Szkołę jogi 12 asan w Wejherowie i od czterech lat naucza jogi. Jej pasja do jogi od kilkunastu lat rozwija się coraz głębiej. Wielokrotnie wyjeżdżała do Indii, aby uczyć się u samych źródeł. Ukończyła kilka prestiżowych kursów, m. in. w Instytucie Jogi w Bombaju – najstarszym centrum jogi na świecie, w Szkole OM Joga Classic School w Polsce oraz w szkole Kranti w Indiach. Pasjonuje ją bogactwo praktyk jogi, od technicznej precyzji jogi wg Iyengara, poprzez dynamikę vinyasa i ashtanga jogi, kończąc na spokojnej yin jodze. Zgłębia filozofię jogi, a także piękno mantr i medytacji. Pasjonuje się  również masażami i ajurwedą. Joga to dla niej sposób życia.
Podczas wyjazdu poprowadzi warsztaty jogi: hatha, vinyasa, yin i jogi nidry. Będzie prowadzić również zajęcia z filozofii jogi, podstaw ajurwedy oraz śpiewu mantr.
Więcej na stronie: www.12asan.pl/magda-zieminska

KAMIL KAMIŃSKI
Kamil Kamiński kilka lat temu odkrył techniki oddechowe i medytację, które jak sam mówi na zawsze odmieniły jego życie. Odbył kilka kursów organizowanych przez Fundację Art of Living. Uczestniczył w warsztacie medytacji sufickich Macieja Wieloboba. Na początku 2019 roku ukończył kurs dla przyszłych nauczycieli jogi i medytacji Art of Living w Warszawie. Prowadził krótkie sesje medytacji i pranajamy na zajęciach w Szkole jogi 12 asan. Współprowadził warsztaty jogi i medytacji w Prusewie. Uczestnicy doceniają jego spokojne usposobienie oraz autentyczność nauczania, która opiera się na osobistym doświadczeniu.
Podczas wyjazdu poprowadzi sesje medytacji prowadzonej oraz technik oddechowych.

tło dla wydarzenia 1 (2)

ŚWIĘTO HOLI 
10 marca w Indiach odbywać się będzie święto Holi, czyli najbardziej kolorowy festiwal w Indiach. Jest to hinduistyczne święto radości i wiosny, podczas którego tradycyjnie ludzie posypują się kolorowymi farbami i polewają wodą. Przygotujcie ubrania specjalnie na tę okazję, bo pewnie będzie okazja dołączyć do karnawału.

CZAS WOLNY

Jesteśmy pewni, że pomysłów na spędzanie czasu wolnego wam nie zabraknie. Nasz ośrodek jest położony w odległości kilku minut spaceru do plaży. Niedaleko jest też wiele knajpek i restauracji. Można przemieszczać się pieszo, jak i tuk tukiem – lokalną rikszą, która kosztuje ok. 5 zł za kilka kilometrów. Przygotowaliśmy dla Was listę przykładowych chętnie wybieranych rozrywek.

Dla osób szukających relaksu:

– relaks na plaży, opalanie się, kąpiele w oceanie

– spacery o wschodzie i zachodzie słońca, medytacja

– relaks pod palmami w Bhakti Kutir, czytanie książek, rozmowy, odpoczynek, błogie nicnierobienie

– masaże i zabiegi ajurwedyjskie

Dla osób szukających przygód:

– picie wody kokosowej prosto z kokosa, smakowanie ulicznych przysmaków i tropikalnych owoców

– jedzenie w lokalnych restauracjach, serwujących lokalne ryby i owoce morza lub w wegańskich knajpkach

– odwiedzanie sklepów i kramików z lokalnymi wyrobami (mi.in. ubraniami, biżuterią, instrumentami muzycznymi, przyprawami, olejkami, kosmetykami, suplementami ajurwedyjskimi)

– wolontariat w lokalnym schronisku dla psów zarządzanym przez zaprzyjaźnionego Amerykanina 😉 (trzeba mieć szczepienie pw. wściekliźnie)

– odwiedziny w salonie tatuażu

– lekcje gotowania wg ajurwedy

– krótki trekking na puste plaże

– sesje zdjęciowe

– sporty wodne (np. kajaki, łódź)

– życie nocne, koncerty, imprezowanie (dla nocnych marków)

INWESTYCJA

Ceny podane są za 1 osobę. Ceny mogą ulec drobnej zmianie w związku z przeliczaniem walut.

Płatność w Polsce wynosi: 1500 zł/1700 zł (najpóźniej do 01.02.2020), a resztę kwoty płacimy na miejscu w gotówce w walucie euro lub rupiach indyjskich.

Zaliczka wynosi: 500 zł.

Cena promocyjna:

Płatność zaliczki do dnia 30.11.2019:

2650 zł – nocleg w pokoju 2-osobowym (chatka piętrowa)

2800 zł – nocleg w pokoju 2-osobowym (chatka prywatna)

3350 zł – nocleg w prywatnym pokoju (chatka piętrowa)

3650 zł – nocleg w prywatnym pokoju (chatka prywatna)

Cena regularna:

Płatność zaliczki po dniu 01.12.2019 (najpóźniej do 01.01.2020):

2850 zł – nocleg w pokoju 2-osobowym (chatka piętrowa)

3000 zł – nocleg w pokoju 2-osobowym (chatka prywatna)

3550 zł – nocleg w prywatnym pokoju (chatka piętrowa)

3850 zł – nocleg w prywatnym pokoju (chatka prywatna)

Cena zawiera:

– warsztaty jogi

– 10 noclegów

– codzienne śniadania

– informacje praktyczne przed wyjazdem i spotkanie organizacyjne

Cena nie zawiera:

– biletu lotniczego (lotnisko Goa, ok. 2500 zł)

– dojazdu taksówką z lotniska na miejsce (ok. 100 zł w jedną stronę)

– wizy do Indii (wiza online)

– ubezpieczenia dla podróżujących (obowiązkowe, ceny od 60 zł)

– wyżywienia poza śniadaniami

– wycieczek lokalnych dla chętnych

– masaży i zabiegów ajurwedyjskich dla chętnych

Liczebność grupy:

Aby warsztaty się odbyły musimy zebrać minimum 5 osób. Maksymalna liczba miejsc wynosi 20 osób.

Potwierdzenie organizacji warsztatów wyślemy do uczestników, gdy tylko zbierze się 5 osób, jednak nie później niż do 15.12.2019. Do czasu otrzymania tej informacji prosimy wstrzymać się z kupnem biletów lotniczych.

ZAPISY

Magda Ziemińska

magda.zieminska@gmail.com

Tel. 501 696 844

Skontaktuj się, aby otrzymać dodatkowe informacje i regulamin warsztatów. Przekażemy też numer konta, na który należy wpłacić zaliczkę. Osoby z okolic Wejherowa mogą zapłacić zaliczkę w Szkole jogi 12 asan.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s