Uwaga! Wydarzenie zostało ODWOŁANE. 

WARSZTAT USTAWIEŃ RODZINNYCH (metodą B.Hellingera)

prowadzący – dr Marek S. Kulikowski

TERMIN: 11.05.2019r. (sobota), godzina 13:00 – 20:00

MIEJSCE: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, Wejherowo

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY : Magda Ziemińska, magda.zieminska@gmail.com, tel. 501 696 844
Proszę podać imię i nazwisko oraz nr telefonu (koniecznie).

INWESTYCJA: 250 zł dla osoby, która będzie się ustawiała.
100 zł dla osoby reprezentanta i obserwatora.

CO TO SĄ USTAWIENIA RODZINNE (ustawienia hellingerowskie)?
Jest to skuteczna i bardzo ciekawa technika terapeutyczna łącząca w sobie wiele nurtów. Jej twórcą jest niemiecki terapeuta Bert Hellinger, który nadał jej nazwę „terapia ustawień rodzin”. Dzisiaj mówimy w skrócie – „ustawienia”. Ze względu na swoją skuteczność zdobywa sobie ona coraz szersze grono zwolenników.

DO CZEGO SŁUŻĄ USTAWIENIA? Ustawienia dotyczą tak zwanych „porządków” ludzkiego życia w rodzinie (w związku męża i żony, partnera i partnerki, rodziców i dzieci), w pracy, firmie i organizacjach, w grupach społecznych i sąsiedzkich, całych narodach i kulturach. Dotyczą również „nieporządków”, które prowadzą do konfliktów między ludźmi i podziałów. Nieporządki wpływają na nasz umysł, ciało i ducha, odgrywając znaczącą rolę w powstawaniu chorób. Można je stosować w kilku obszarach życia, np.: mężczyzna i kobieta, rodzice i dzieci, choroba, zawód i sukces itp. Praktyka pokazuje, że w większości przypadków to właśnie wydarzenia z historii naszego rodu mają wpływ na nasze zachowanie i życie, stąd nazwa „ustawienia rodzinne”. Najczęściej nie jesteśmy tego świadomi. Pracując osobiście na ustawieniach mamy możliwość odkrycia blokad i poruszenia niewidocznej energii życia, która zaczyna się zmieniać, co w efekcie pociąga za sobą oczekiwane zmiany w naszym życiu.

JAKIE SĄ PRAKTYCZNE KORZYŚCI?
Przykładowe praktyczne korzyści zgłaszane przez osoby biorące udział w ustawieniach:
– zdecydowana poprawa relacji z samym sobą,
– zdecydowana poprawa relacji z partnerem oraz rodziną,
– pojawienie się partnera w ogóle,
– poprawa zachowań i relacji z dziećmi,
– pojawienie się dzieci w ogóle,
– poprawa zdrowia swojego i dzieci,
– poprawa relacji w pracy,
– uzdrowienie firmy, finansów itp.,
– wyzbycie się lęków i uprzedzeń, … oraz wiele innych.

JAK USTAWIENIA WYGLĄDAJĄ W PRAKTYCE?
W czasie ustawień z grupy uczestników wybierane są osoby (ochotnicy), które będą reprezentowały członków rodziny, partnerów, pracę, firmę, interesy, choroby itd. Reprezentanci zaczynają czuć tą osobę lub „rzecz” którą reprezentują, pomimo, że nic o niej nie wiedzą. Zaczyna działać tak zwane „Pole”. Ruchy i zachowania reprezentantów pomagają zobaczyć obraz tego co się dzieje np. w systemie rodzinnym. Poruszona zostaje uzdrawiająca energia, która o dziwo, ma pozytywny wpływ na cały system.

DLA KOGO SĄ USTAWIENIA?
Krótko mówiąc, ustawienia są DLA WSZYSTKICH. Czasem zdarza się, że życie nam po prostu nie wychodzi. Staramy się, przykładamy i nic. Próbujemy różnych sposobów i znowu nic. Niemoc, kręcenie w kółko. Mamy problemy rodzinne, zdrowotne, zawodowe i wszystkie inne. Wyraźnie czujemy jakąś blokadę, strach. Już sami nie wiemy co się dzieje i nie potrafimy sobie z tym poradzić. Na ustawieniach dzieją się rzeczy piękne i zadziwiające. Zawsze jestem pod wyrażeniem. Tego trzeba samemu doświadczyć i trudno to opowiedzieć. To jest naprawdę głęboka praca. Zapraszam na ustawienia.

O PROWADZĄCYM:
Jestem dyplomowanym terapeutą Szkoły Nowych Ustawień Rodzin Metodą Berta Hellingera. W trakcie certyfikacji pracy metodą „Pojednania z Rodzicami według etyki Jiriny Prekop” w Instytucie na rzecz Pojednania w Rodzinie (Szkoła Anny Choińskiej). Z wykształcenia tradycyjnego, doktorem nauk biologicznych o specjalności parazytologia (nauka o pasożytach), absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Posiadam dyplom ukończenia Instytutu Recall Healing/Totalna Biologia, (Uzdrawianie Poprzez Świadomość), prowadzonym przez dr Gilberta Renaud z Kanady. Jestem również certyfikowanym trenerem metody ćwiczeń TRE (ćwiczeń uwalniających z ciała traumę, napięcia, stres i emocje). Przechodząc własną terapię psychologiczną, osobiście doświadczałem niedomagań ciała, które były spowodowane, między innymi, obciążeniami psychicznymi. Wiem również z doświadczenia, co to są problemy rodzinne i jak można sobie z nimi radzić. Poznając duchowość oraz szeroko rozumiany rozwój osobisty odkryłem, że w wielu miejscach łączą się one ze współczesną nauką.
Pracując, łącze razem te uzupełniające się metody, dzięki czemu terapia jest bardziej skuteczna.
Do zobaczenia na warsztacie.
Marek Kulikowski

tło dla wydarzenia 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s