Zapraszamy Cię do wspólnego odkrywania piękna i siły tańca hula podczas warsztatów z Justyną Miąc.

Co to jest taniec hula?

Taniec Hula pochodzi z Hawajów. Samo słowo „hula” znaczy „kołysać biodrami na nisko ugiętych nogach” lub w nieco swobodniejszym tłumaczeniu „rozpalać w sobie wewnętrzny ogień”. Gesty tancerza nie są w tym tańcu przypadkowe. Każdy ruch opowiada pewną historię, inspirowaną naturą oraz legendami ludów Pacyfiku.

Dla Hawajczyków, hula jest nie tylko tańcem, ale sposobem na życie. W odróżnieniu od innych dawnych kultur, hawajska przez długie lata była ukryta przed światem, głównie z powodu izolacji geograficznej. Najprawdopodobniej to właśnie chroniło ją przed wpływem cywilizacji zachodu i pozwoliło przetrwać w pierwotnej, mało zmienionej formie. Dzięki temu dzisiaj możemy czerpać inspirację z mądrości ludzi dla których Matka Ziemia była święta, a więzy ludzkie opierały się na miłości, szacunku, współodczuwaniu i wdzięczności.

Kto poprowadzi warsztaty?

Justyna Miąc – jest z wykształcenia biologiem morza i zawodowo jest związana z Uniwersytetem Gdańskim. Nauka tańca Hula, nie jest dla niej jedynie poznawaniem nowych kroków i gestów, ale jest to także zgłębianie tradycji, kultury i filozofii hawajskiej. Pokonała tysiące kilometrów, aby u źródła odnaleźć swojego rdzennego nauczyciela z Hawajów, którego zapraszała również na warsztaty w Polsce. Jest tancerką grupy Uakoko, która łączy autentyczny taniec hula ze śpiewem i grą na oryginalnych hawajskich instrumentach.

Czego się nauczymy na warsztatach?

Na warsztatach poznamy podstawowe kroki tańca hula. Dowiemy się więcej o kulturze Hawajów i znaczeniu tańca hula w ich życiu. Nauczymy się również 2 styli tego tańca:
Kahiko – to styl dawny, wykonywany bardzo dynamicznie, cechujący się oszczędnymi i precyzyjnymi ruchami i gestami. Tańce Kahiko tańczone są do tradycyjnych pieśni, którym najczęściej towarzyszy surowy akompaniament bębnów. Tańce te niosą ze sobą moc i siłę.
Auana – to współczesny styl Hula. Zarówno kroki, gesty i całe ciało cechuje miękkość i swoboda. Muzyka towarzysząca Auanie jest melodyjna i bardzo liryczna.

Czy hula jest dla mnie?
Hula jest dla każdego. Bez względu na płeć, wiek, czy kondycję fizyczną. Jeśli są chęci, to jest wszystko czego potrzeba 🙂
Zobacz próbkę tego, jak się tańczy hula:
http://aktywne.trojmiasto.pl/Hawajskie-hulanki-na-parkiecie-czyli-jak-tanczyc-hula-n57043.html#tri

Szczegóły:
Termin: sobota, 22 kwietnia 2017
Godzina: 9.30 – 12.30 (3 godziny)
Miejsce: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, Wejherowo
Cena: 60 zł
Zapisy: magda.zieminska@gmail.com, tel. 501 696 844

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zapisy są obowiązkowe. Potwierdzeniem zapisu na warsztat jest wpłata 30 zł zaliczki na podane konto do 18 kwietnia lub osobiście w Szkole Jogi. Zaliczka jest bezzwrotna. Pozostałe 30 zł można uregulować w dniu warsztatu.

Wpłata 30 zł zaliczki na konto:
Bank ING
Nr konta: 75 1050 1764 1000 0090 6935 8928
Odbiorca: Magda Ziemińska
Tytułem: zaliczka na warsztaty hula

Hula - plakat

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s