AKTUALIZACJA: Warsztat został ODWOŁANY z powodu zbyt małej liczby uczestników.

Pozycje odwrócone są wyjątkową grupą asan. Księgi jogiczne nazywają Sirsasanę, czyli stanie na głowie królem wśród asan, a Sarvangasanę – świecę, matką. Regularne wykonywanie pozycji odwróconych dodaje ciału energii, witalności i pewności siebie. Poprzez odwrócenie ciała i zmianę kierunku działania siły grawitacji zwiększamy dopływ krwi do komórek mózgowych, co działa regenerująco i wyciszająco na układ nerwowy. Pozycje odwrócone pozytywnie wpływają na działanie układu krwionośnego, oddechowego, hormonalnego i są źródłem wewnętrznej harmonii.

DLA KOGO?

Warsztat przeznaczony jest dla osób początkujących. Podczas dwóch sesji jogi przygotujemy ciało do praktyki pozycji odwróconych. Następnie poznamy i wykonamy podstawowe pozycje odwrócone, m.in.: stanie na głowie i sekwencję świecy. Poprzez użycie pomocy do jogi i wariantów dopasujemy sposób wykonania pozycji do możliwości każdej osoby tak, żeby wykonywać je bezpiecznie i efektywnie. Praktykę zakończymy prowadzoną savasaną.

PRZECIWSKAZANIA

Istnieją przeciwwskazania do wykonywania pozycji odwróconych. Jeśli masz nadciśnienie, dużą wadę wzroku, problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa lub miesiączkę – prosimy o skonsultowanie się z prowadzącym. Każdą osobę traktujemy indywidualnie. Będą dostępne warianty pozycji.

PLAN WARSZTATU

10:00-11:20 – praktyka jogi

11:20-11:40 – przerwa

11:40-13:00 – praktyka jogi

PROWADZĄCY

Szymon Kobylec – nauczyciel jogi według metody B.K.S. Iyengara. Praktykę jogi rozpoczął 8 lat temu, po zakończeniu swojej młodzieńczej kariery tanecznej. Najpierw joga była dla niego formą nowego ruchu, aż do teraz, gdy stała się stylem życia i codzienną drogą. W swojej praktyce oraz zajęciach, które prowadzi przykłada uwagę do precyzyjnej pracy w pozycjach, która przekłada się na stan ciała i umysłu. Traktuje asany jako formę sztuki. Obecnie kończy dwuletni kurs nauczycielski metodą Iyengara w Katowicach u Nauczycielki stopnia Senior Katarzyny Pilorz. Interesuje się również innymi praktykami w stylu yin, vinyasa, które miał okazję poznać w Polsce oraz podczas podróży na Bali.

TERMIN

22 maja 2021 (sobota)

godz. 10.00 – 13.00

MIEJSCE

Szkoła jogi 12 asan

ul. Pucka 7, Wejherowo

BILETY

Udział w warsztacie to koszt 80 zł. Bilety do kupienia tutaj: https://12asan.systemate.pl/offer/w/441890232544002048

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s