Starożytni jogini głosili, że świat, w tym człowiek jest wibrującą energią. Dzisiaj potwierdzają to naukowcy zajmujący się mechaniką kwantową. Mantry to dźwięki lub słowa mające specjalną energię. Oddziałują pozytywnie na sferę mentalną. Medytacyjny śpiew mantr uzdrawia umysł, a co za tym idzie również ciało. Ma potencjał zmiany lub zlikwidowania głęboko zakorzenionych stanów chorobowych i wrażeń. Mantry śpiewamy z czystą intencją, aby przyniosły pełne korzyści.

Na warsztatach poznamy 3 mantry, które pochodzą ze starożytnych ksiąg indyjskich: Wed i Upaniszad. Omówimy ich znaczenie oraz nauczymy się, jak wymawiać każde słowo. Krok po kroku przećwiczymy ich śpiewanie. Moją intencją jest, aby każdy wyszedł z warsztatu z umiejętnością samodzielnego śpiewania mantr w domu.

Tryambakam Mantra

Znana również jako Mahamrityunjaya Mantra lub Rudra Mantra jest wersetem z Rygwedy. Ma dobroczynne działanie dla zdrowia fizycznego, emocjonalnego i psychicznego. Śpiewa się ją w celu leczenia, odmłodzenia i odżywienia. Uważana za moksza mantrę, czyli prowadzącą do wyzwolenia i nieśmiertelności. Śpiewana z oddaniem uwalnia od lęku przed śmiercią. Jedna z wielkich mantr, zaraz obok Gayatri Mantry.

Gayatri Mantra

Uznawana przez wielu za matkę wszystkich mantr i najważniejszą z nich. Gajatri to Bogini, Matka Ziemia. Śpiewana w celu oczyszczenia i duchowego przewodnictwa. Tak jak Tryambakam, również pochodzi z Rygwedy i zapisana jest w sanskrycie. Uważa się, że mantra ta rozświetla nasz intelekt i nasze wnętrze, aby otworzyć nas na dostrzeżenie prawdziwej natury świata. Ma potencjał oczyszczenia i spalenia karmy. Prowadzi do mądrości i duchowej wolności.

Asatoma Sadgamaya Mantra

Znana również jako Mantra Pokoju lub Pavamana Mantra pochodzi z Upaniszady Brihadaranyaka. Wyróżnia ją niezwykła prostota połączona z głębią znaczenia. Wnosi spokój i harmonię do umysłu, jak i otoczenia.

Ważne! Nie trzeba mieć żadnych umiejętności wokalnych, najważniejsze są chęci i otwarte serce ❤

PROWADZI

Magda Kamińska

Nauczycielka jogi, założycielka szkoły jogi 12 asan. Ukończyła kurs nauczycielski w najstarszym centrum jogi na świecie, w Instytucie Jogi w Bombaju. Wielokrotne podróże do Indii otwierały jej oczy i serce na głębię i znaczenie bycia w świecie. Kilka razy robiła mniej lub bardziej udane podejścia do mantrowania. Przeszła drogę od niechęci i oporu wobec śpiewu, do akceptacji i wreszcie odkrycia, że mantrowanie to jeden z drogocennych darów w jej życiu. Śpiew mantr jest dla niej osobistą praktyką wyciszenia umysłu i powrotu do Siebie. Początkowo z nieśmiałością zaczęła śpiewać mantry podczas zajęć jogi dla swoich uczniów. Spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem oraz prośbami od uczniów, aby nauczyła także ich, jak to robić. W grudniu 2020 poprowadziła pierwsze warsztaty z mantry OM. Teraz chce przekazać kolejne mantry do praktyki. Serdecznie zapraszam 🙂

BILETY

Udział w warsztatach kosztuje 45 zł. Zapisy pod tym linkiem:

https://12asan.systemate.pl/offer/w/413573091763945472

MIEJSCE

Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, Wejherowo

TERMIN

6 marca 2021, sobota

godz. 12.00 – 14.00

Po zakończeniu będzie czas na wspólną herbatę.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Ubierz się wygodnie, będziemy siedzieć na poduchach na podłodze. Dla chętnych są dostępne krzesła. Jeśli chcesz, weź swoją poduszkę, koc i/lub matę, ale nie musisz – wszystko będzie dostępne na miejscu. Uczestnicy otrzymają materiały.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s