TRE® - trening uwalniania napięć, stresu i traumy z ciała

ĆWICZENIA TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises) uwalniają z ciała stres, napięcia i emocje. Ćwiczenia są łatwe i proste, bazują na naturalnych instynktach ludzkich. Pozwalają na uwalnianie emocji uwięzionych w naszym ciele. Poprzez wywoływanie specyficznych drgań mięśni, nasz organizm wyrzuca nagromadzone hormony stresu i pozbywa się napięć. Na warsztacie poznamy teorię i mechanizm ich działania, a także w praktyce przećwiczymy je na sobie.

PROWADZĄCY: dr Marek Stanisław Kulikowski – instruktor ćwiczeń TRE®, terapeuta Recall Healing® /Totalnej Biologii®

Jest certyfikowanym trenerem metody TRE i korzysta z niej osobiście na co dzień. Od trzech lat systematycznie ćwiczy i obserwuje swoje ciało, uczy się Go. Dzięki regularnemu wykonywaniu ćwiczeń TRE rozluźnił się i pozbył kilku dolegliwości, z tych najważniejszych – uporczywych bóli krzyża.
Z zamiłowania i wykształcenia jest doktorem nauk biologicznych, absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Przeszedł własną terapię i poznał na własnej skórze niedomagania ciała spowodowane psychicznymi obciążeniami. Poznając duchowość odkrył, że w wielu miejscach łączy się ze współczesną nauką. Ukończył trzypoziomowe szkolenie z Recall Healing/Totalnej Biologii oraz brał udział w warsztatach prowadzonych przez współtwórcę metody dr Gilberta Renaud z Kanady.

KRÓTKO O METODZIE TRE:
Ćwiczenia są łatwe i proste. Pozwalają na uwalnianie emocji uwięzionych w naszym ciele. Poprzez wywoływanie specyficznych drgań mięśni, nasz organizm wyrzuca nagromadzone hormony stresu i pozbywa się napięć. Składają się z dwóch części. Seria łatwych ćwiczeń gimnastycznych w wygodnym stoju na karimacie, a potem kładziemy się w odpowiedniej pozycji i pozwalamy ciału pracować. Zdziwicie się. Proste, łatwe do nauczenia i codziennej praktyki.

WIECEJ O ZAŁOŻENIACH TRE:
Gdy w naszym życiu wydarzają się trudne chwile, a wydarzają się, nasze ciała reagują prosto i bez myślenia: uciekam albo walczę. Zmienia się chemia i fizjologia: adrenalina, ciśnienie krwi, napięcia mięśniowe i tym podobne. Mamy po prostu przeżyć.
Po wszystkim, powinien nastąpić powrót do normalnego stanu organizmu, a najczęściej nie następuje. Dlaczego? Przecież Matka Natura wyposażyła nasze ciała w systemy samo naprawcze.

Otóż nie korzystamy z nich bo nam nie wolno! Tak sobie w naszym ucywilizowaniu ułożyliśmy prawa i zwyczaje, że nie możemy okazywać słabości – stracimy twarz. Zwierzęta nie patrzą na to co wypada a co nie, tylko reagują i na przykład, po prostu trzęsą się ze strachu – a nam nie wolno! Wtedy organizm nie dostaje „zwrotnej” informacji że można już wyłączyć system walki i ucieczki i tkwimy w nim często przez całe życie.

Ciało tego nie wytrzymuje i chorujemy: boli nas krzyż, kark lub kolano, pojawia się nie wiadomo skąd alergia, nadciśnienie i inne dolegliwości. W ćwiczeniach TRE dajemy sygnał ciału, że zagrożenie mija i następuje głęboka relaksacja, aż dziwne i zaskakujące jak może być głęboka. Po prostu „magia” – trzeba to samemu przeżyć, żeby uwierzyć.

PRAKTYCZNE KORZYŚCI ZGŁASZANE PRZEZ OSOBY ĆWICZĄCE TRE®:
– zmniejszenie lub pozbycie się bóli pleców, karku oraz menstruacyjnych,
– zmniejszenie poziomu niepokojów, również związany z ciężką chorobą,
– zwiększenie poziomu wewnętrznego spokoju,
– polepszenie jakości snu,
– złagodzenie objawów PTSD,
– zmniejszenie blokad w sferze seksualnej,
– zmniejszenie napięć mięśniowych, większy luz w ciele,
– odkrywanie i poznawanie ukrytych w ciele emocji – bardzo ważne w wielu terapiach,
– poznanie i prawidłowa interpretacja sygnałów nadchodzących z ciała,
– zmniejszenie prawdopodobieństwa reakcji konfliktowych i poziomu agresji,
– zwiększenie odporności na stres i wyzwania w pracy,
– uzdrowienie starych urazów emocjonalnych,
– więcej energii i wytrzymałości.

PRZECIWSKAZANIA: kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na padaczkę nie mogą brać udziału w zajęciach.

DATA: 27 października 2018 (sobota)
GODZINA: 15:30 – 18:30
KOSZT: 90 zł
MIEJSCE: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, Wejherowo

ZAPISY: Obowiązują zapisy na adres: magda.zieminska@gmail.com lub tel. 501 696 844. (proszę podać swoje imię i nazwisko i nr telefonu)

Gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki 40 zł (lub całości) w Szkole jogi 12 asan lub na nr konta ING 75 1050 1764 1000 0090 6935 8928 (adresat: Magda Ziemińska, w tytule wpisz swoje imię i nazwisko).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s